Domy kanadyjskie – zalety

Domy kanadyjskie, które są budynkami szkieletowymi, są to zdrowe domy. Dzięki lekkiemu drewnianemu szkieletowi, które reprezentują zaawansowaną technologię w budownictwie, takie domy kanadyjskie są nowoczesne i właśnie zdrowe, jednak materiał użyty do budowy musi być najwyższej jakości, w przeciwnym wypadku nie będą to domy zdrowe.
Zatem do budowy domów kanadyjskich używa się drewna oraz materiałów drewnopochodnych, kupowanych jedynie od renomowanych firm.
Także istotne jest to, skąd pochodzą lite elementy drewniane, które zanim się je wykorzysta przy budowie, muszą być w profesjonalny sposób  suszone, sezonowane i obrabiane. Należy je także przygotować według standardów kanadyjskich, czyli drewno musi być czterostronnie strugane o typowych przekrojach, przycinane na typowe długości oraz musi mieć odpowiednią wilgotność.
Ważne jest, aby wszystko było jak najwyższej jakości. Nie ma co oszczędzać na budowie domu kanadyjskiego. Powszechnie uważa się, że jeżeli koszty budowy będą niskie, to musimy się liczyć z tym, że późniejsze koszty jego eksploatacji będą wysokie i odwrotnie, jeśli zainwestujemy w materiały wysokiej jakości, nie będziemy musieli w przeszłości martwić się niespodziewanymi remontami oraz usterkami.
Tak jest, ale technologia wood-frame, stosowana przy budowie domków kanadyjskich, pozwala przy niskich kosztach realizacji projektu zapewniać najniższe koszty eksploatacji.
Może  podczas budowania domu warto się zastanowić właśnie nad domkiem kanadyjskim?